romantic_jerk

“Pozostań nienasycony. Pozostań nierozsądny.”Stewart Brand

Previous Entry Share
Miłość
romantic_jerk
Wieczór zmian. Wieczór w Kalamburze. Dziś jedno piwo, papieros w ustach i radość z kobiecości. Wdech – czuję jak kobiecość mnie otacza, tańczy ze mną, uwodzi, zachęca, daje ciepło, radość, ale i wymaga. Wymaga akceptacji i zrozumienia.

Ogień świec, piwo w szklance, zaciekawione kobiece spojrzenia, pokazują mi kształt tego czym i kim jestem, a raczej niczym wschodnia sztuka malowania martwej natury, pokazują mi wszystko czym nie jestem. Niby paradoks, pusty kształt, który napełniam swoją obecnością, ale poprzez zewnętrzność rozumiem cała swoją formę, którą jestem. Odwieczne pytanie gdzie się kończę ja,a gdzie się zaczyna zewnętrzność?

Miłość mnie wypełnia,choć czasami ją gubię. Miłość bezosobowa, bo nieukierunkowana, a raczej wszechkierunkowa. Jak kula, która łączy w sobie niekończenie wiele promieni, w których zawiera się jej forma, Czyż nie tym jesteśmy? Kulami oddziaływania na zewnętrzność? Długość promienia jest naszym przyzwoleniem, naszą identyfikacją z tym czym jesteśmy, a czym nie.

Po raz kolejny uświadamiam sobie, że granice są tylko linią, którą oddzielamy to co sami ( indywidualnie ) określamy jako naszą ( personalną ) niemożliwość.

Jestem miłością i zbudowany jestem z niej i dla niej. Reszta jest nieistotna, bo albo jest karykaturą tego stanu poprzez przeciwieństwo i odrzucenie tego stanu połączenia z życiem, albo już zawiera się w miłości, więc jest jej częścią – nieodzowną. Jestem świątynią miłości, więc i Boga, który jest niczym więcej jak miłością. Reszta to ludzkie dodatki, upraszczające postrzeganie poprzez nadawanie miłości formy.

Czym jest miłość? Darem, obowiązkiem, powinnością, życiem, kreacją, „Światłością świata”. Religie wprowadzają już ją w system, technikę, a i poprzez to ograniczoność. Jak do tej pory nie słyszałem o religii, która nie mówi o miłości, a co za tym idzie i o szacunku. Wszystkie mówią o tym samym, prowadząc do sedna różnymi drogami :D Słowa są tu zbyteczne.... Miłość :D

?

Log in

No account? Create an account